فوتبال فارسی │ اخبار فوتبال اروپا

به فوتبال فارسی خوش آمدید

مرورى بر عملكرد لژیونرهاى فوتبال آلمان

بازیكنان زیادى از فوتبال آلمان در این فصل خارج از این كشور به فوتبال خود ادامه مى دهند، برخى از آنها به بازیكنانى تاثیر گذار در تیم هاى خود بدل گشته و برخى دیگر بیشتر به بازیكنان ذخیره و بى تاثیر بدل شده اند.
مرورى بر عملكرد لژیونرهاى فوتبال آلمان

فوتبال فارسی- در رقابت هاى لیگ برتر جزیره، لالیگا، سرى آ، لوشامپیونه و حتى سوپر لیگ تركیه لژیونرهاى آلمانى زیادى در این فصل حضور دارند. در این میان برخى از آنها عملكردى قابل قبول داشته و برخى دیگر چندان امیدواركننده ظاهر نشده اند، این یادداشت به بررسى اجمالى عملكرد لژیونرهاى آلمانى در رقابت هاى هفته اخیر لیگ هاى مختلف اروپایى مى پردازد. لازم به ذكر است در این بررسى تنها عملكرد این لژیونرها در رقابت هاى بین المللى در نظر گرفته شده است.بازیكنانى با عملكردى قوى:

مسوت اوزیل (آرسنال): دوازده بازى / دوازده حضور در تركیب اصلى – یك گل زده / یازده پاس گل

مسوت اوزیل با وجود اینكه در هفته گذشته از رقابت هاى لیگ برتر جزیره، با آرسنال شكست تلخى در مقابل وست بروم را تجربه نمود، اما با ارسال یك پاس منجر به گل براى الیور ژیرود، عملكرد خوب و خلاقانه اى را از خود به نمایش گذاشت. اوزیل با این پاس منجر به گل در هفتمین بازى متوالى خود در لیگ برتر نیز موفق به ارسال یك پاس منجر به گل دیگر شد و به این ترتیب موفق گردید ركورد جدیدى را از خود بر جاى گذارد.

ماریو گومز (بشیكتاش): سیزده بازی / سیزده حضور در تركیب اصلى – ده گل زده / بدون پاس گل

ماریو گومز در آخرین بازى تیم خود در سوپر لیگ تركیه كه با پیروزى 2:0 مقابل سیواسپور به پایان رسید، از روى ضربه پنالتى یكى از گل هاى تیم خود را به ثمر رساند. علاوه بر این گومز خود در این دیدار موقعیت هاى خوبى را نیز بر روى دروازه حریفان ایجاد نمود كه به علت بى دقتى آنها را از دست داد.

شكوردان موستفى (والنسیا): ده بازی / ده حضور در تركیب اصلى – دو گل زده / یك پاس گل

موستفى در تساوى 1:1 مقابل لاس پالماس بهترین بازیكن تیمش بود. این مدافع آلمانى اما در دقیقه 72 این بازى به علت مصدومیت مجبور به ترك میدان شد.

دیگو كونتنتو (بوردو): پنج بازی / چهارحضور در تركیب اصلى – یك گل زده / بدون پاس گل

كونتنتو در بازى این هفته تیم بوردو به مربى گرى ویلى سانیول عملكردى خوب از خود به نمایش گذاشت و در تساوى 2:2 موفق به ثمر رساندن یك گل براى تیم خود شد. به نظر مى رسد این بازیكن آلمانى بعد از جدایى از بایرن مونیخ سرانجام در این روزها به یكى از بازیكنان اصلى تیم خود بدل شده است.

فیلیپ وولشاید (استوك سیتى): هشت بازی / هفت حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

در پیروزى 1:0 خارج از خانه استوك سیتى مقابل ساوتهمپتون وى نتوانست در كارهاى تهاجمى حضور چندان موثرى داشته باشد و در مجموع روز آرامى را سپرى نمود. در فاز دفاعى وولشاید در بیشتر موارد عملكرد خوبى از خود نشان داد، اما در یك صحنه شانس با وى یار بود كه داور مسابقه برخورد وى با مهاجم حریف در محوطه جریمه خودى را خط تشخیص نداد.

كوین تراپ (پاریس سن ژرمن): سیزده بازی / سیزده حضور در تركیب اصلى – هفت گل خورده / هفت بازى بدون گل خورده

در پیروزى 2:1 پاریسى ها مقابل لورینت در دو صحنه واكنشى فوق العاده از خود نشان داد و بار دیگر پتانسیل و فرم ایده آل خود را به اثبات رساند. در صحنه گل دریافتى نیز نمى توان وى را مقصر قلمداد نمود.

امره جان (لیورپول): سیزده بازی / یازده حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

جان در پیروزى 4:1 خارج از خانه لیورپول مقابل منچسترسیتى فوق العاده ظاهر شد و به نظر مى رسد از پتانسیل لازم براى تبدیل شدن به یكى از بازیكنان تاثیر گذار قرمزها در خط میانى و یكى از ستون هاى تیم یورگن كلوپ برخوردار باشد. امره جان از توانایى بازى در بخش دفاعى و همچنین هجومى خط میانى برخوردر است و در صحنه گل سوم لیورپول در این بازى با پاس خود بسیار تاثیرگذار بود.

بازیكنانى با عملكردى متوسط اما رو به رشد:

لوكاس پودولسكى (گالاتاسراى): دوازده بازی / دوازده حضور در تركیب اصلى – شش گل زده / یك پاس گل

پودولسكى در تساوى 3:3 تیمش مقابل آناتولى اسپور گل دوم تمیش را به زیبایى به ثمر رساند، اما در كل دیدار نتوانست به خوبى فاز تهاجمى بشیكتاش را هدایت نماید.

روبرت هوت (لستر سیتى): سیزده بازی / سیزده حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

روبرت هوت در پیروزى 3:0 مقابل نیوكاسل با توجه به ضعف تیم حریف در فاز تهاجمى، روز آرامى را در خط دفاعى لستر سیتى تجربه نمود. با این وجود عملكرد او و سایر بازیكنان در فاز دفاعى لسترسیتى مطمئن بود به طورى كه نیوكسلى ها تنها یك مرتبه موفق به تهدید جدى دروازه لسترسیتى شدند.

باستین شواین اشتایگر (منچستریونایتد): سیزده بازی / نه حضور در تركیب اصلى – یك گل زده / بدون پاس گل

شواینى در پیروزى این هفته شیاطین سرخ مقابل واتفورد در وقت هاى اضافى موفق به ثمر رساندن گل پیروزى بخش تیم خود شد، هر چند برخى منابع این گل را به نام تروى دینى مدافع حریف به ثبت رسانده اند. صرف نظر از این گل شواینى در این بازى چندان فوق العاده ظاهر نگردید و تنها هفتاد و دو درصد از پاس هاى وى به صورت صحیح به مقصد رسیدند كه آمار چندان قابل قبولى محسوب نمى گردد. در مجموع عملكرد مورگان اشنایدرلین زوج فرانسوى وى در پست هافبك دفاعى راضى كننده تر به نظر مى  رسد.

آندراس بك (بشیكتاش): دوازده بازی / یازده حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / یك پاس گل

در پیروزى 2:0 این هفته بشیكتاش آندراس بك در فاز تهاجمى تیم خود چندان درخشان ظاهر نكردید. اما در بخش دفاعى كنترل خوبى بر جریان بازى داشت و در بالا بردن ضریب اطمینان این خط نقشى مهم بر عهده داشت.

ماركو مارین (ترابوزان اسپور): نه بازی / هفت حضور در تركیب اصلى – یك گل زده / دو پاس گل

مارین در این هفته بعد از مصدومیتى چند هفته اى به میادین بازگشت و در پیروزى 1:0 ترابوزان اسپور بر خلاف آخرین بازى خود قبل از دوران مصدومیت، عملكرد چندان قابل قبولى به نمایش نگذاشت، برخى مظبوعات چنین موضوعى را با درگیرى وى با آیكوت دمیر در تمرینات ترابوزان اسپور مرتبط مى دانند.

بازیكنانى با عملكردى ضعیف:

پر مرته ساكر (آرسنال): هشت بازی / هشت حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

این مدافع آلمانى بعد از شكست 1:2 آرسنال مقابل وست بروم مورد شدیدترین انتقادات قرار گرفته است. این فاتح جام جهانى بار دیگر در این دیدار بسیار ضعیف ظاهر شد به طورى كه بسیارى از هوادارن آرسنال مى خواهند ارسن ونگر سرمربى تیم به گابریل پائولیستا به جاى مرته ساكر در خط دفاعى اعتماد نماید.

هایكو وسترمن (رئال بتیس): نه بازی / هن حضور در تركیب اصلى – یك گل زده / بدون پاس گل

وسترمت در شكست 1:0 مقابل اتلتیكو مادرید روز خوبى نداشت و نتوانست هرگز فرم ایده آل خود در هفته هاى اخیر را تكرار نماید. در برخى از صحنه هاى بازى مدافع سابق تیم ملى آلمان بسیار كند به نظر مى رسید.

تونى كروس (رئال مادرید): یازده بازی / یازده حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / سه پاس گل

این هافبك خلاق آلمانى در شكست سنگین 4:0 مقابل بارسلونا شبى سخت را تجربه نمود. كروس در الكلاسیكو در واقع چندان در جریان بازى دیده نشد و عملكرد او بعد از این دیدار مورد انتقاد شدید برخى مطبوعات اسپانیایى قرار گرفته است.

آنتونیو رودیگر (رم): هفت بازی / هفت حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

در تساوى 2:2 نامید كننده مقابل بولونیا رودیگر عملكرد متوسطى از خود بر جاى گذاشت. در كارهاى دفاعى وى با دفع چهارده توپ بهترین بازیكن تیم خود بود، اما در ارسال پاس هاى خلاقانه كه به بازى سازى تیم كمك مى نمایند، وى همچنان از مشكل بزرگى برخوردار است.

بازیكنانى كه نمى توان عملكرد آنها را سنجید:

میروسلاو كلوزه (لاتزیو): پنج بازی / سه حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / دو پاس گل

این مهاجم آلمانى در تساوى 1:1 مقابل لاتزیو نود دقیقه بر روى نیمكت ذخیره ها نشست، با وجود اینكه دوران مصدومیت وى به پایان رسیده است. كلوزه در تاریخ هشت نوامبر و در دربى شهر رم دچار این مصدومیت شده بود.

پاتریك ابرت (رایو وایكانو): نه بازی / هفت حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

در بازی این هفته تیمش مقابل ختافه که با نتیجه تساوی 1:1 به پایان رسید، به عنوان بازیکن جانشین وارد میدان شد و مدت زمان حضور او در میدان برای قضاوت در مورد نحوه عملکرد او کافی به نظر نمی رسد

مارك تراستگن (بارسلونا): چهار بازی / چهار حضور در تركیب اصلى – هفت گل خورده / صفر بازى بدون گل خورده

این دروازه بان سابق مونشن گلادباخ بعد از اتمام دوران مصدومیت كلودیو براوو باز هم به سنگربانى نیمكت نشین در لالیگا بدل گشته و این هفته پیروزى 4:0 درخشان بارسا در سانتیگو برنابئو را نیز از روى نیمكت ذخیره ها دنبال كرده است.

سرگه گنابرى (وست برموویچ): یك بازی / صفر حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

این بازیكن جوان آلمانى در پیروزى 2:1 مقابل آرسنال، براى ششمین مرتبه متوالى در كادر اصلى تیم خود قرار نگرفت.

بازیكنان مصدوم:

سامى خدیرا (یوونتوس): پنج بازی / پنج حضور در تركیب اصلى – یك گل زده / دو پاس گل

سامى خدیرا در پیروزى 1:0 تورینى ها مقابل میلان بنا بر ادعاى ماسیمو آلگرى به دلیل مصدومیتى قدیمى به بازى گرفته نشد، هافبك سابق اشتوتگارت در این فصل در پنج بازى حضور یافته در تركیب یوونتوس عملكرد مثبت و قابل دفاعى از خود نشان داده است.

الكساندر مركل (اودنیزه): یك بازی / بدون حضور در تركیب اصلى – بدون گل زده / بدون پاس گل

هافبك سابق تیم ملى امید آلمان، در این فصل به دلیل مصدومیت بازى هاى زیادى را از دست داده است، در پیروزى 1:0 اودنیزه مقابل سمپدوریا نیز وى قادر به همراهى تیم خود نبوده است.

 


موضوع : رئال مادرید، بارسلونا، لیورپول، اخبار مرتبط
: میروسلاو کلوزه، سامی خدیرا، فوتبال فاسی،

بخش نظرات پست

21 خرداد 98 04:11

It's a shame you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to this excellent blog! I guess for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this blog with my Facebook group. Chat soon!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ میباشد. قالب طراحی شده توسط: برگ گراف و ترجمه شده توسط : قالب گراف
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو